Proti proudu času?

10. června 2011 v 18:20 | Angel Shinigami |  The world around me
Stroj času?...No to je takovej brouk...Ne konec srandy de se na věc.
Myslím že v tomto "tématu týdne" nejde ani tak o stroj času, jde tu hlavně o volbu, rozhodnutí, říkejte tomu jak chcete. Už od dětství se každý musíme rozhodovat, ať už jde o to s jakou hračkou si budeme hrát, s kým budeme mluvit, jakou cestou půjdeme domů, či pro koho se v životě rozhodneme. A právě naše rozhodnutí nás nutí někdy se zamyslet jaké by to bylo kdybych to tehdy udělal/a jinak. Ať už jde o velká rozhodnutí nebo o malá, vždy se tím spustí řetězec reakcí. A právě proto se snažíme co nejmíň chybovat. Například...

Jste u zmrzlinového stánku je Vám 8 let, rozhodujete se jakou si dát zmrzlinu, nejraději máte jahodovou a čokoládovou, mají obě. Pro kterou se rozhodnout? Když si vezmete čokoládovou může se stát že si jí vyklopíte na tričko a matka se bude zlobit, když jahodovou může se stát že nebude tak dobrá jak očekáváte, nebo se nestane nic.

Nebo jdete domů ze školy naskytne se možnost jet autobusem, nebo jít pěšky. Když pojedete autobusem může se stát že nebudete mít lístek, že bude přeplněný, když půjdete pěšky může se stát že se stanete terčem posměchu, že se stane trapas, nebo něco horšího na co nechci ani pomyslet.

Tohle je všechno ještě malé rozhodnutí...kdy si můžete říct hold škoda. Jenže jsou tu i vážnější rozhodnutí. Třeba jste 10-leté dítě (klidně i starší), vaši rodiče se rozvádějí a právě na vás je volba s kým zůstanete. Toto rozhodnutí ovlivní celý život, koho poznáte, co budete studovat, vaší povahu, zážitky, atd.

A právě rozhodnutí jsou pravé podstaty stroje času, to co donutilo lidi o něm začím přemýšlet... Co kdybych šla tamtudy? Koho bych potkala kdybych se tenkrát rozhodla jinak? Jak bych vypadala kdybych...? Co, kdy, kde, jak,....nikdy na tyto otázky nemůžeme zodpovědět sami sobě, ani nokdo jiný na ně nedokáže zodpovědět, protože nemáme stroj času. Některá rozhodnutí jsou dobrá a některá špatná, ale to se stává, díky svým rozhodnutím se zlepšujeme a vyvíjíme jako jedinci. Kdyby jsme občas nezakopli tak by jsme se tomu příště nedokázali vyhnout, kdybychom nepoznaly falešné lidi, neuměli by jsme je příště rozpoznat tak rychle, špatná rozhodnutí nás prostě posilují, rozvíjí, nekřivděme jim tedy tolik, kdo ví co dobrého se nám díky tomu stane.


(Ale v našem životě se můžeme vydat do minulosti, jen nedokážeme nic změnit, upravit, pouze jí procházet, díky fotkám, vzpomínkám, videím, příběhům... historii našeho života zachované v naší mysli)

Myslím že k tomuto tématu se dost dobře hodí film Pan nikdo - Mr. Nobody

A co Vy? Co si o tom myslíte?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 10. června 2011 v 18:42 | Reagovat

Myslím, že konečne článok o niečom inom . Na začiatku som bola skeptická, pretože sa mi to javilo ako dobrá blbosť, ale nakoniec sa ukázalo, že to má pointu a dá to rozum . Oproti tým všetkým článkom o návrate do starovekého Egypta o zmene života a poznaní budúcnosti, je to príjemná zmena . :-)

2 Dainn Dainn | Web | 10. června 2011 v 19:03 | Reagovat

Krásny článok;) Ak chceč vedieť môj názor mám článok na blogu;)

3 Angel Shinigami Angel Shinigami | Web | 10. června 2011 v 20:07 | Reagovat

Alisa děkuju moc ten začátek je takej chabější no...děkuji moc za tvou pochvalu, ikdyž tě neznám cením si tvého komentáře velmi.

Dainn moc ti děkuji, už se du na to podívat zajímá mne jaký nato máš názor ^^

4 Dainn Dainn | Web | 10. června 2011 v 20:14 | Reagovat

Ďakujem;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama